Robert Horna

Robert HornaZajęcia indywidualne – Gitara klasyczna
Zajęcia grupowe – Orkiestra gitarowa

Niezwykle wszechstronny gitarzysta klasyczny. Ceniony solista i kameralista. Grywa z orkiestrami symfonicznymi, swój repertuar wzbogaca elementami improwizacji i jazzu. W Krzyżowej od wielu lat prowadzi orkiestrę gitarową. Jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Konserwatorium Muzycznego w Enschede w Holandii. Robert Horna jest świetnym solistą i kameralistą. Jego muzyczny temperament dominuje nawet nad orkiestrami symfonicznymi, z którymi niejednokrotnie miał okazję występować. Orkiestry zresztą uznać można za jego żywioł, dlatego od kilku lat w Krzyżowej prowadzi orkiestrę gitarową. Lubi występować w duecie, np. z Krzysztofem Pełechem, Wiesławem Prządką, Piotrem Rangno, Izabelą Kopeć, ale to nie oznacza, że gra drugie skrzypce. Jego znakiem rozpoznawczym jest gitara klasyczna, którą studiował na Akademii Muzycznej we Wrocławiu i w Konserwatorium Muzycznym w Enschede w Holandii. Jednak klasyka nie jest dla niego jedyną formą artystycznego wyrazu, bowiem studiował również jazz u Artura Lesickiego i z powodzeniem wykonuje mieszankę muzyki popularnej, etnicznej i jazzu, grając z zespołem Fuera Quartett. Jego repertuar to ciekawe zestawienie muzyki dawnej, klasycznej, jazzowej i improwizowanej. Szczególnie cenione są jego transkrypcje i wykonania utworów Astora Piazzolli.

Twórczość: „Milonga del Angel” (2000), „Las Cuatro Estaciones Portenas” (2005), „Suity barokowe” (2009).

Muzyczni mistrzowie i inspiracje: ostatnio czuje się zawładnięty (bądź opętany) przez Pata Metheny’ego.

Muzyczne podróże: wiodły przez niemal całą Europę i Amerykę Południową.

Co gitarzysta robi w wolnym czasie: chętnie leniuchuje, niedawno sobie kupił rower, więc może on stanie się jego nowym hobby.

W Krzyżowej: grałby w piłkę, chodziłby do sauny, chodziłby na spacery, lecz nic takiego nie robi ze względu na mnogość obowiązków. Codziennie występuje z Marcinem Olakiem w Piwnicy Dżemowej. Krótko mówiąc – ma dużo pracy, dlatego każda aktywność w sensie przyjemności zaczyna się od 22.00.

www.roberthorna.com

  • Międzynarodowy Kurs Gitary Krzyżowa
  • Krzyżowa Kurs Gitarowy
  • Gitarzyści w Krzyżowej
  • Gitarowa Krzyżowa wieczorną porą
  • Koncert gitarowy w Krzyżowej
  • Piękny krajobraz w Krzyżowej

Krzyżowa / Kreisau (PL)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress