Michał Stanikowski

Michał StanikowskiZajęcia indywidualne – Gitara klasyczna

Jeden z najzdolniejszych i najciekawszych polskich gitarzystów klasycznych młodego pokolenia. Laureat kilkunastu nagród krajowych i międzynarodowych konkursów gitarowych, wielokrotny stypendysta i autor trzech płyt. Michał Stanikowski do Krzyżowej przyjedzie wprost z Trossingen, gdzie jest obecnie docentem gitary w tamtejszej Akademii Muzycznej. Poza koncertami i pracą dydaktyczną zajmuje się również organizacją koncertów i festiwali muzycznych w Badenii i Wirtemberdze. Do Niemiec wyjechał po ukończeniu Akademii Muzycznej we Wrocławiu, po to, by kontynuować studia na Akademiach Muzycznych we Freiburgu, Trossingen i Weimarze. Jest laureatem 18 ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych oraz wielokrotnym stypendystą polskich i zagranicznych fundacji wspierających młodych artystów. W 2009 roku podczas Warszawskiego Festiwalu Gitarowego jako pierwszy polski gitarzysta wykonał „Concerto Para una Fiesta“ Joaquina Rodrigo.

Twórczość: „Geburt im Schnee – Muzyka 15 i 16 wieku” (Duo Unique, 2007), „Öffne deines Herzens Ohr“ (Duo Unique, 2008), „Vienna Guitar Recital“ (2011).

Muzyczni mistrzowie i inspiracje: oprócz muzyki południowoafrykańskiego plemienia Wadzimba inspiruje go Mozart, którego ducha (choć w niewielkim stopniu) pragnie odkrywać w sobie każdego dnia.

Muzyczne podróże: prowadziły przez całą Europę i najbardziej renomowane sale koncertowe w Polsce (Studio Polskiego Radia S1 w Warszawie, Zamek Królewski w Warszawie, Letnia Rezydencja Króla Stanisława Augusta, Oratorium Marianum we Wrocławiu).

W wolnym czasie: kolekcjonuje zużyte tipsy i wykonuje skomplikowane figury ruchowe, takie jak: trzymanie książki w pozycji leżącej, czy nadstawianie uszu w kierunku wieży stereo. Od wielu lat przygotowuje się, trenując w klubie Fitness, do udziału w zawodach „Strong Manów”.

W Krzyżowej: w 2004 roku został laureatem 1-szego miejsca podczas Międzynarodowego Konkursu „Piosenki Kursowej” ex aeguo z 12 osobowym zespołem wokalnym z Niemiec, co w znacznym stopniu wpłynęło na przebieg jego kariery artystycznej i obecne miejsce zamieszkania.

W Krzyżowej: uwielbia energię, która pozwala kursantom i wykładowcom zajmować się gitarą i muzyką 24 h na dobę bez zmrużenia oczu. Marzy, by w tym roku w Krzyżowej zostać królem strzelców podczas turnieju piłki nożnej.

michalstanikowski.com

  • Międzynarodowy Kurs Gitary Krzyżowa
  • Krzyżowa Kurs Gitarowy
  • Gitarzyści w Krzyżowej
  • Gitarowa Krzyżowa wieczorną porą
  • Koncert gitarowy w Krzyżowej
  • Piękny krajobraz w Krzyżowej

Krzyżowa / Kreisau (PL)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress