koncerty i wydarzenia towarzyszące

Letni Kurs Gitary w Krzyżowej to nie tylko ciekawe zajęcia i warsztaty u najlepszych gitarzystów z Polski i zagranicy, ale również szansa udziału w imprezach towarzyszących lub/i odbywających się w Krzyżowej w tym samym czasie. Wszystkie koncerty i wydarzenia rozpoczynają się o 20.00, dlatego warto zarezerwować sobie te ciepłe, lipcowe wieczory na nadchodzące muzyczne (i nie tylko!) emocje. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

 

Zaczynamy już 4 lipca koncertem Krzysztof Pepłech & Robert Horna Duo. Koncert zatytułowany Gdzie krzyżują się gorące rytmy i kojące melodie rozpocznie się o 20.00. Miejsce to oczywiście Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Krzyżowej (Krzyżowa 7). Duet wybitnych gitarzystów zaprezentuje idealny repertuar na ten letni czas. Muzycy zagrają kompozycje takich twórców jak Pat Metheny, Ralph Towner, Keith Jarrett, Francisco Tarrega, Celso Machado i Aziza Mustafa Zadeh w ciekawych aranżacjach w stylu samby, bossa-nowy i tanga. Dajcie się uwieść latynoskim rytmom i pięknym melodiom w poniedziałkowy wieczór. Koncert jest finansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach programu MikroWsparcie 2016. Wydarzenie jest współorganizowane przez Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe przy wsparciu Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS).


5 lipca odbędzie się wykład Krzysztofa Pełecha, połączony z prezentacją medialną: Klasyka, flamenco, jazz. Wystąpienie powinno zainteresować zarówno amatorów, jak i profesjonalnych gitarzystów, poszukujących nowych, intrygujących interpretacji utworów „znanych i lubianych”. W czasie multimedialnej prezentacji Krzysztof Pełech zaprezentuje sylwetki twórców, przykłady muzyczne, nagrania, a także sam zagra niektóre z omawianych kompozycji.


6 lipca chwila oddechu – wielki mecz Uczestnicy vs. Wykładowcy. Emocji, tym razem sportowych, nie zabraknie!


Natomiast już 7 lipca dotychczasowa publiczność zamieni się miejscami z wykonawcami, ponieważ okazję, by zaprezentować rezultaty swojej pracy oraz swój talent, będą mieli uczestnicy Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej. Tym razem ze sceny sali wielofunkcyjnej w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży popłynie muzyka bez ograniczeń repertuarowych. Będzie można nie tylko pochwalić się własnymi osiągnięciami, ale również podziwiać umiejętności kolegów i koleżanek.


8 lipca to kolejna muzyczna uczta, do uczestnictwa w której zachęcamy adeptów Letniego Kursu Gitary. Tym razem w Trzebieszowicach, w Hotelu Zamek na Skale, wystąpi elektryzujący duet: Magdalena Czwojda i Piotr „Restek” Restecki. Tych artystów nie trzeba przedstawiać, warto jednak nadmienić, że na jednej scenie spotkają się dwie odmienne muzyczne osobowości i wrażliwości. Podczas koncertu zatytułowanego Gwiazdy gitary na Skale. Koncert muzyki rozrywkowej – jazz, pop, rock, fingerstyle, specjalizująca się w muzyce rozrywkowej Magda Czwojda oraz gitarzysta akustyczny, mistrz fingerstyle, Piotr „Restek” Restecki zagrają rockowe standardy i znane przeboje w nowych, niezwykłych aranżacjach. Koncert jest finansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach programu mikroGRANTY EKS 2016. Wydarzenie jest współorganizowane przez Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe przy wsparciu Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS).


9 lipca ponownie dadzą o sobie znać południowe klimaty za sprawą recitalu flamenco Dźwięki Hiszpanii w wykonaniu Rainera Marii Zehetbauera. Wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych konkursach muzycznych gitarzysta, a zarazem wieloletni uczestnik Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej, jest całkowicie oddany muzyce flamenco. Regularnie koncertuje z gitarzystą flamenco Carlosem Pinaną. Ponadto uczestniczy w wielu innych muzycznych projektach. Podczas koncertu w Krzyżowej zaprezentuje swoje własne kompozycje flamenco, silnie inspirowane jego długim pobytem w Murcji. Artyście na scenie towarzyszyć będzie jak zwykle cajonista Chris Stanger.


Na deser, 10 lipca, zapraszamy na koncert finałowy, podczas którego efekty swojej pracy warsztatowej zaprezentują poszczególne klasy. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnicy fingerstyle (klasa Piotra Resteckiego) czy gitary klasycznej (klasy Roberta Horny, Marka Pasiecznego, Krzysztofa Pełecha , Michała Nagy, Michała Stanikowskiego, Marka Zielińskiego) jak i wielbiciele gitarowej muzyki rozrywkowej (klasa Magdy Czwojdy). Wyjątkowe wrażenia zagwarantuje występ orkiestry gitarowej, która wykona opracowywane w czasie Letniego Kursu Gitary aranżacje hitów muzyki filmowej. Nasz koncert finałowy oprócz przyjemności dla ucha, zapewni również radość dla oka, bo muzyka to też taniec, a gitara to flamenco. Dlatego podczas finałowego wieczoru nie zabraknie pokazu tego pięknego tańca. W letni niedzielny wieczór czekają nas zatem wcale nie letnie, a naprawdę gorące emocje. Zapraszamy!