O Kursie

Harmonogram koncertów odbywających się podczas kursu

4.07.2016., godz. 20:00, MDSM Krzyżowa

„Gdzie krzyżują się gorące rytmy i kojące melodie” (Pełech & Horna Duo)

5.07.2016., godz. 20:00, MDSM Krzyżowa

Wykład Krzysztofa Pełecha, połączony z prezentacją multimedialną

7.07.2016., godz. 20:00, MDSM Krzyżowa

Koncert uczestników Letniego Kursu Gitary KRZYŻOWA

8.07.2016., godz. 20:00, Hotel Zamek na Skale w Trzebieszowicach

„Gwiazdy gitary na Skale. Koncert muzyki rozrywkowej – jazz, pop, rock, fingerstyle” (Magdalena Czwojda & Piotr „Restek” Restecki)

9.07.2016., godz. 20:00, MDSM Krzyżowa

„Dźwięki Hiszpanii” (Rainer Maria Zehetbauer & Chris Stanger)

10.07.2016., godz. 20:00, MDSM Krzyżowa

„Koncert finałowy Krzyżowa 2016”


LETNI KURS GITARY KRZYŻOWA 2016

03 – 11.07.2016

baner_krzyzowa_1024

Letni Kurs Gitary jest międzynarodową imprezą edukacyjną organizowaną w Krzyżowej, niedaleko Świdnicy od 2001 r. Pomysłodawcą oraz Dyrektorem Artystycznym tego przedsięwzięcia jest Krzysztof Pełech – znany i ceniony gitarzysta oraz pedagog.

Kurs jest wydarzeniem posiadającym długoletnią tradycję. Jego trzon stanowią głównie lekcje mistrzowskie oraz grupowe warsztaty z zakresu gry na instrumencie prowadzone przez doświadczonych pedagogów z całego świata. W tym roku gośćmi w Krzyżowej będą: Magda Czwojda, Robert Horna, Michał Nagy, Marek PasiecznyKrzysztof Pełech, Piotr Restecki, Anna SiekMichał Stanikowski, Rainer Maria Zehetbauer oraz Marek Zieliński. Oferta Kursu wzbogacona jest o multimedialne pokazy DVD, wykłady, prezentacje akcesoriów muzycznych, praktyczny kurs kompozycji, warsztaty z zakresu orkiestry gitarowej oraz koncerty z udziałem zaproszonych gości. Letni Kurs Gitary przeznaczony jest dla gitarzystów w każdym wieku, bez względu na stopień zaawansowania gry na instrumencie.

Udział w imprezie gwarantuje rozwój umiejętności pod okiem najlepszych artystów z kraju i zagranicy. Możliwość konsultacji z wieloma pedagogami sprzyja poznawaniu odmiennych metod doskonalenia gry na gitarze. Koncepcja Kursu opiera się na różnorodności gatunkowej. Dzięki temu uczniowie poszerzają swoją wiedzę o nowe, nieznane dla nich techniki wykonawcze. Uczestnicy Kursu pracują głównie nad repertuarem solowym, jednak dzięki warsztatom z zakresu orkiestry gitarowej mają możliwość poznania tajników gry zespołowej. Nieustanny kontakt z artystami motywuje do pracy nad umiejętnościami nawet w czasie wolnym, zaś udział w koncertach organizowanych w ramach Kursu umożliwia obcowanie z muzyką na najwyższym poziomie artystycznym.

Od początku istnienia impreza odbywa się w byłej posiadłości rodziny von Moltke, którą stanowi zabytkowy XVIII – wieczny pałac oraz kompleks otaczających go budynków. Obecnie jest to nowoczesny ośrodek wyposażony w bazę noclegową, sale seminaryjne, salę koncertową oraz stołówkę. Na jego terenie znajdują się ponadto siłownia, sala gimnastyczna, sauna, stoły pingpongowe, boisko piłkarskie oraz plac zabaw dla dzieci.

Sprawdź również zakładkę MIEJSCE.


Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe

 

  • Międzynarodowy Kurs Gitary Krzyżowa
  • Krzyżowa Kurs Gitarowy
  • Gitarzyści w Krzyżowej
  • Gitarowa Krzyżowa wieczorną porą
  • Koncert gitarowy w Krzyżowej
  • Piękny krajobraz w Krzyżowej

Krzyżowa / Kreisau (PL)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress