FAQ

 

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej:

W której Krzyżowej odbywa się Letni Kurs Gitary?

Letni Kurs Gitary odbywa się we wsi Krzyżowa, znajdującej się w powiecie świdnickim, około 60 km od Wrocławia. Informacje jak dojechać na miejsce Kursu znajdują się na stronie www.gitara.krzyzowa.pl w zakładce Kontakt.
Czy aby uczestniczyć w Kursie trzeba mieć swoją gitarę?

Tak, każdy uczestnik Kursu powinien zabrać ze sobą do Krzyżowej własny instrument. Tylko w wyjątkowych przypadkach organizator może pomóc w wypożyczeniu gitary na czas trwania Kursu.

 

Czy aby wziąć udział w Kursie trzeba mieć wykształcenie muzyczne?

Nie, Letni Kurs Gitary przeznaczony jest zarówno dla osób posiadających wykształcenie muzyczne, jak również dla amatorów.

 

Czy Kurs przeznaczony jest tylko dla dzieci i młodzieży?

Nie, w Kursie może uczestniczyć każdy, bez ograniczenia wieku.
Nad jakim repertuarem pracuje się podczas lekcji? Czy uczestnicy Kursu sami wybierają repertuar, nad którym pracują?

Tak, uczestnicy sami wybierają repertuar, nad którym pracują podczas zajęć indywidualnych. Sugeruje się wybór kompozycji sprawiających problemy wykonawcze, techniczne, interpretacyjne itd.
Czy jest możliwość wzięcia udziału w lekcjach indywidualnych z zakresu gitary jazzowej lub flamenco (zajęcia te odbywają się standardowo w formie zajęć grupowych)?

Istnieje możliwość wzięcia udziału w podanych wyżej lekcjach indywidualnych, jednak przed rozpoczęciem Kursu należy zgłosić chęć uczestniczenia w takich zajęciach organizatorowi, uzgodnić terminy i ilość godzin.
Czy istnieje możliwość wyboru wykładowcy, z którymi chce się mieć zajęcia indywidualne?

Jak najbardziej, to uczniowie decydują, z kim chcieliby mieć zajęcia. Zalecane jest wybranie kilku różnych wykładowców.
W jakim języku mówią wykładowcy zagraniczni?

Wszyscy wykładowcy z zagranicy posługują się językiem angielskim. Wybierając zajęcia z takim wykładowcą należy wziąć pod uwagę kwestię komunikacji w tym języku.
Wyjeżdżam na wakacje i nie mogę uczestniczyć w całym Kursie. Czy możliwe jest uczestniczenie tylko w części Kursu?

Istnieje możliwość krótszego pobytu, jednak pierwszeństwo mają osoby wykupujące całe pakiety. W przypadku krótszego pobytu ceny pakietów ustalane są indywidualnie.
Czy istnieje możliwość skrócenia Kursu w trakcie jego trwania? Czy w przypadku wcześniejszego zakończenia Kursu można liczyć na zwrot pieniędzy?

W trakcie trwania Kursu istnieje możliwość wcześniejszego jego zakończenia, jednak bez możliwości otrzymania zwrotu pieniędzy.
Czy w Kursie mogą brać udział osoby niepełnosprawne?

Tak, w Kursie mogą brać udział osoby niepełnosprawne. Pokoje, znajdujące się w kompleksie przystosowane są do pobytu osób niepełnosprawnych.
Czy w Kursie mogą brać udział osoby niepełnoletnie?

W Kursie mogą brać udział osoby niepełnoletnie, jednak warunkiem uczestnictwa jest przesłanie karty kwalifikacyjnej, podpisanej przez rodzica lub prawnego opiekuna. Kartę kwalifikacyjną można pobrać ze strony www.gitara.krzyzowa.pl i po wypełnieniu należy albo przesłać na adres MDSM w Krzyżowej.
Czy pobyt w Krzyżowej rodzica lub opiekuna osoby niepełnoletniej jest odpłatny?

Tak, rodzicom lub opiekunom zaleca się zakup pakietu Opiekun. Informacje dotyczące cen wszystkich pakietów znajdują się na stronie www.gitara.krzyzowa.pl w zakładce Cennik. Pakiet Opiekun obejmuje zakwaterowanie, pełne wyżywienie i bezpłatny udział w imprezach towarzyszących Kursu (koncerty, prezentacje, wystawy), bez udziału w zajęciach dydaktycznych.
Co robią uczestnicy Kursu w przerwach pomiędzy kolejnymi zajęciami?

Uczestnicy Kursu mają do dyspozycji: salę gimnastyczną, boisko do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, stół do gry w ping ponga oraz piłkarzyki. W przerwach pomiędzy zajęciami mogą bez ograniczeń korzystać z wyżej wymienionych atrakcji. Za dodatkową opłatą można korzystać z sauny i stołu bilardowego.
Czy organizatorzy zapewniają zorganizowanie czasu wolnego uczestnikom Kursu?

Uczestnicy pełnoletni zobowiązani są do samodzielnego zorganizowania czasu wolnego. Nad uczestnikami niepełnoletnimi opiekę sprawują wykwalifikowani opiekunowie, którzy – w razie potrzeby – organizują czas wolny pomiędzy kolejnymi zajęciami.

Czy wstęp na wykłady/prezentacje/koncerty jest dostępny dla wszystkich uczestników Kursu?

Tak, wstęp na wszystkie powyższe wydarzenia odbywające się w ramach Kursu jest dostępny dla wszystkich uczestników bez konieczności dopłat. Uczestnictwo w imprezach towarzyszących zawiera się w cenach pakietów.

  • Międzynarodowy Kurs Gitary Krzyżowa
  • Krzyżowa Kurs Gitarowy
  • Gitarzyści w Krzyżowej
  • Gitarowa Krzyżowa wieczorną porą
  • Koncert gitarowy w Krzyżowej
  • Piękny krajobraz w Krzyżowej

Krzyżowa / Kreisau (PL)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress