FAQ

 

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej:

W której Krzyżowej odbywa się Letni Kurs Gitary?”]Letni Kurs Gitary odbywa się we wsi Krzyżowa, znajdującej się w powiecie świdnickim, około 60 km od Wrocławia. Informacje jak dojechać na miejsce Kursu znajdują się na stronie www.gitara.krzyzowa.pl w zakładce Kontakt.
Czy aby uczestniczyć w Kursie trzeba mieć swoją gitarę?”]Tak, każdy uczestnik Kursu powinien zabrać ze sobą do Krzyżowej własny instrument. Tylko w wyjątkowych przypadkach organizator może pomóc w wypożyczeniu gitary na czas trwania Kursu.

3. Czy aby wziąć udział w Kursie trzeba mieć wykształcenie muzyczne?”]Nie, Letni Kurs Gitary przeznaczony jest zarówno dla osób posiadających wykształcenie muzyczne, jak również dla amatorów.
4. Czy Kurs przeznaczony jest tylko dla dzieci i młodzieży?”]Nie, w Kursie może uczestniczyć każdy, bez ograniczenia wieku.
5. Nad jakim repertuarem pracuje się podczas lekcji? Czy uczestnicy Kursu sami wybierają repertuar, nad którym pracują?”]Tak, uczestnicy sami wybierają repertuar, nad którym pracują podczas zajęć indywidualnych. Sugeruje się wybór kompozycji sprawiających problemy wykonawcze, techniczne, interpretacyjne itd.
6. Czy jest możliwość wzięcia udziału w lekcjach indywidualnych z zakresu gitary jazzowej lub flamenco (zajęcia te odbywają się standardowo w formie zajęć grupowych)?”]Istnieje możliwość wzięcia udziału w podanych wyżej lekcjach indywidualnych, jednak przed rozpoczęciem Kursu należy zgłosić chęć uczestniczenia w takich zajęciach organizatorowi, uzgodnić terminy i ilość godzin.
7. Czy istnieje możliwość wyboru wykładowcy, z którymi chce się mieć zajęcia indywidualne?”]Jak najbardziej, to uczniowie decydują, z kim chcieliby mieć zajęcia. Zalecane jest wybranie kilku różnych wykładowców.
8. W jakim języku mówią wykładowcy zagraniczni?”]Wszyscy wykładowcy z zagranicy posługują się językiem angielskim. Wybierając zajęcia z takim wykładowcą należy wziąć pod uwagę kwestię komunikacji w tym języku.
9. Wyjeżdżam na wakacje i nie mogę uczestniczyć w całym Kursie. Czy możliwe jest uczestniczenie tylko w części Kursu?”]Istnieje możliwość krótszego pobytu, jednak pierwszeństwo mają osoby wykupujące całe pakiety. W przypadku krótszego pobytu ceny pakietów ustalane są indywidualnie.
10. Czy istnieje możliwość skrócenia Kursu w trakcie jego trwania? Czy w przypadku wcześniejszego zakończenia Kursu można liczyć na zwrot pieniędzy?”]W trakcie trwania Kursu istnieje możliwość wcześniejszego jego zakończenia, jednak bez możliwości otrzymania zwrotu pieniędzy.
11. Czy w Kursie mogą brać udział osoby niepełnosprawne?”]Tak, w Kursie mogą brać udział osoby niepełnosprawne. Pokoje, znajdujące się w kompleksie przystosowane są do pobytu osób niepełnosprawnych.
12. Czy w Kursie mogą brać udział osoby niepełnoletnie?”]W Kursie mogą brać udział osoby niepełnoletnie, jednak warunkiem uczestnictwa jest przesłanie karty kwalifikacyjnej, podpisanej przez rodzica lub prawnego opiekuna. Kartę kwalifikacyjną można pobrać ze strony www.gitara.krzyzowa.pl i po wypełnieniu należy albo przesłać na adres MDSM w Krzyżowej.
13. Czy pobyt w Krzyżowej rodzica lub opiekuna osoby niepełnoletniej jest odpłatny?”]Tak, rodzicom lub opiekunom zaleca się zakup pakietu Opiekun. Informacje dotyczące cen wszystkich pakietów znajdują się na stronie www.gitara.krzyzowa.pl w zakładce Cennik. Pakiet Opiekun obejmuje zakwaterowanie, pełne wyżywienie i bezpłatny udział w imprezach towarzyszących Kursu (koncerty, prezentacje, wystawy), bez udziału w zajęciach dydaktycznych.
14. Co robią uczestnicy Kursu w przerwach pomiędzy kolejnymi zajęciami?”]Uczestnicy Kursu mają do dyspozycji: salę gimnastyczną, boisko do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, stół do gry w ping ponga oraz piłkarzyki. W przerwach pomiędzy zajęciami mogą bez ograniczeń korzystać z wyżej wymienionych atrakcji. Za dodatkową opłatą można korzystać z sauny i stołu bilardowego.
15. Czy organizatorzy zapewniają zorganizowanie czasu wolnego uczestnikom Kursu?”] Uczestnicy pełnoletni zobowiązani są do samodzielnego zorganizowania czasu wolnego. Nad uczestnikami niepełnoletnimi opiekę sprawują wykwalifikowani opiekunowie, którzy – w razie potrzeby – organizują czas wolny pomiędzy kolejnymi zajęciami.

16. Czy wstęp na wykłady/prezentacje/koncerty jest dostępny dla wszystkich uczestników Kursu?”]Tak, wstęp na wszystkie powyższe wydarzenia odbywające się w ramach Kursu jest dostępny dla wszystkich uczestników bez konieczności dopłat. Uczestnictwo w imprezach towarzyszących zawiera się w cenach pakietów.
17. Jak wygląda przykładowy plan dnia podczas Kursu?”]Godzina 8-9 śniadanie, do godziny 13 odbywają się głównie lekcje indywidualne, zajęcia zespołów kameralnych oraz niektóre zajęcia grupowe. Godz. 13-14 obiad. Po obiedzie odbywają się zajęcia grupowe, uczestnicy grają także w piłkę lub korzystają z czasu wolnego. Godz. 18-19 kolacja. Po kolacji wykładowcy, zaproszeni goście lub uczestnicy spotykają się na koncercie w Pałacu lub prezentacji DVD w Sali Wielofunkcyjnej. Po koncercie zapraszamy wszystkich do Piwnicy Dżemowej, gdzie wspólnie muzykujemy i improwizujemy. W wybrane dni organizowane są ogniska integracyjne. Przewidywane są także wyjazdy na koncerty lub wycieczki poza ośrodek.

  • Międzynarodowy Kurs Gitary Krzyżowa
  • Krzyżowa Kurs Gitarowy
  • Gitarzyści w Krzyżowej
  • Gitarowa Krzyżowa wieczorną porą
  • Koncert gitarowy w Krzyżowej
  • Piękny krajobraz w Krzyżowej

Krzyżowa / Kreisau (PL)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress